Ekonomie dobra a zla (brožovaná)

Bestsellery Populárně-naučné E-knihy

Tomáš Sedláček

  • Ilustrace: Milan Starý
  • Popis: brožovaná, 368 stran
  • Formát: 15,5 x 23 cm
  • Rok vydání: 2013 (2. vydání)
  • EAN: 9788087506103
  • ISBN: 978-80-87506-10-3

318 Kč

Ušetřete 80 Kč
z běžné ceny 398 Kč

Koupit
v e-shopu 65. pole

Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 21 jazyků (včetně perštiny či japonštiny) a sklidila úspěch u zahraniční kritiky (Financial Times, New York Times, Die Zeit, Frankfurter Allgemeine Zeitung) i na akademické scéně. V angličtině ji publikovalo prestižní nakladatelství Oxford University Press. V Německu a ve Švýcarsku se ihned po vydání stala bestsellerem. Dočkala se také několika divadelních zpracování (Londýn, Helsinky, Lucemburk, Bukurešť, Bratislava).

Ekonomie dobra a zla ukazuje, jak barvitě uměli o majetku, vlastním užitku a společenském blahu přemýšlet naši předkové. Autor bere čtenáře na dobrodružnou pouť ke kořenům naší civilizace a na příkladech starých Sumerů, Hebrejů, antických myslitelů či filozofa Descartesa ilustruje, jak inspirativní je sledovat proměny lidského tázání z hlediska ekonomie, pokud je zasazena do širšího kontextu.

V autorově podání je ekonomie krásný humanitní obor, jehož kořeny a souvislosti jdou mnohem hlouběji, než si dnes člověk dokáže představit. Kniha je ale něčím víc než sondou do dějin ekonomického myšlení. Ukazuje, kolik čerstvých a překvapivě relevantních myšlenek můžeme v dědictví starých civilizací najít. A hlavně, jak přesvědčivě s nimi lze jít proti proudu a kacířsky  nabourávat stereotypy, s nimiž dodnes pracujeme – jako lidé každodenního života i jako vědci nebo ekonomové.

Sedláček dává ekonomii nový rozměr, dosah a rozlet a propojuje ji s filozofií, uměním, náboženstvím i současnou filmovou tvorbou – vytrhuje ji ze zajetí pouze technické analýzy. V první části této knihy hledá ekonomii v mýtech a v druhé mýty v ekonomii. Obojí je díky autorově rozhledu, erudici a čtivému zpracování unikátní příležitostí, jak poznat naši dobu, sama sebe i svůj vztah k věcem hmotným i duchovním.

Ekonomická kniha roku – 1. místo na Mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu (Wirtschaftsbuchpreis)

MŮŽETE ZAKOUPIT TAKÉ JAKO E-KNIHU U TĚCHTO PRODEJCŮ:

www.kosmas.cz 
www.palmknihy.cz
www.ereading.cz
www.ebux.cz
www.databook.cz
www.martinus.cz

Tomáš Sedláček patřil v mé prezidentské kanceláři ke generaci mladých spolupracovníků, od nichž jsem si sliboval nový, čtyřmi desítiletími totalitního komunistického režimu nezatížený pohled na problémy soudobého světa. Mám dojem, že se toto mé očekávání splnilo, a věřím, že i vy jeho knihu oceníte.
Václav Havel 

Tomáš Sedláček otřásl studiem ekonomie jako málokdo. Moudrost filozofů a básníků má v jeho práci přednost před striktními matematickými modely, což z jeho knihy činí průlomové dílo.
Oxford University Press 

Krásně napsaná a přesvědčivá kniha. Přinejmenším do dvou třetin jsem ji nedokázal odložit ani myslet na cokoli jiného.
Samuel Brittan, Financial Times 

Fascinující a provokativní… Kniha s takto ambiciózním záběrem a hloubkou se v ekonomii vidí zřídka.
Robert Nelson, Economic History Association 

Česká kultura v sobě vždy měla určitý morální "drive" a snahu uchopit lidství v co nejširším pojetí, kdy nejrůznější překážky musí jít stranou. To platí i u Tomáše Sedláčka, jehož kniha nás nutí podívat se na ekonomii s mnohem větší představivostí a v mnohem širších souvislostech, než jsme byli po generace zvyklí.
Michael Novak, americký ekonom a filozof