Do lví tlamy

Novinky Krásná literatura Populárně-naučné

Larry Loftis

  • Překlad: Sylva Ficová
  • Popis: vázaná, 384 stran
  • Formát: 15,3 x 23 cm
  • Rok vydání: 2018 (1. vydání)
  • EAN: 9788088268000
  • ISBN: 978-80-88268-00-0

318 Kč

Ušetřete 80 Kč
z běžné ceny 398 Kč

Koupit
v e-shopu 65. pole

Do lví tlamy vypráví skutečný příběh dvojitého agenta Duško Popova, který byl předobrazem postavy Jamese Bonda v románech Iana Fleminga. Ačkoli jde o zcela seriózní knihu nabitou historickými fakty, život „skutečného Bonda“ se jeví jako dobrodružný román plný špionáží, vražd, milenek, výslechů, luxusních hotelů, vyhlášených kasin, intrik a odvážných činů.

Srbský playboy Duško Popov, svůdce krásných žen, pracoval jako tajný agent Abwehru, SD, MI5, MI6 a FBI, mluvil pěti jazyky a byl prvotřídní střelec. Sehrál zásadní roli při oklamání německé strany před vyloděním spojenců v Normandii, získal informace o Pearl Harboru. Obdržel Řád britského impéria.

Děj se odehrává zejména během druhé světové války na různých místech světa. Autor, který se tématem celoživotně zabývá, detailně ukazuje sílu válečných dezinformací. Uvádí čtenáře do světa šifer, tajných inkoustů či pozoruhodných praktik jako např. séra pravdy. Kniha je doplněna rozsáhlými přílohami, fotografiemi a dokumenty.

O knize napsali
Někdy je pravda nejen podivnější, ale i zajímavější než fikce. Husarské kousky agenta 007 ve čtrnácti románech o Jamesi Bondovi téměř blednou v porovnání se skutečnými hrdinskými činy Duška Popova.
- R. J. Zlatoper, admirál vojenského námořnictva USA

Skvělá kniha napsaná ve stylu nejlepších špionážních thrillerů o nevšedním a pravdivém příběhu, který do posledních detailů neznají ani zpravodajské služby. Nedá se odložit a musíte ji dočíst.
- Michael Morell, bývalý ředitel CIA

Tato kniha má v sobě drtivou sílu kapsle s kyanidem. Vyprávění Larryho Loftise je tak živé, že cítíte vůni cigaretového kouře nad bakaratovými stoly a tíhu revolveru Luger pod paží.
- Joshua Hood, autor knih Clear By Fire a Warning Order

V tomto skutečném dobrodružství najdete vše: vojenské akce, dějiny, tajemství i konspiraci, pikantní zábavu inspirovanou skutečnými událostmi.
- Steve Berry, americký spisovatel

 

RECENZE A ROZHOVORY:
Rozhovor odpovědného redaktora Dominika Melichara na ČRo Plus (pusťte si od 55:00) 
Článek na webu ČT24