Kafkonomie: Z boží vůle bankéř

Novinky Populárně-naučné Edice Double – rozhovory Tomáše Sedláčka E-knihy

Tomáš Sedláček

  • Popis: vázaná, 160 stran
  • Formát: 11,5 x 16,5 cm
  • Edice: Double, svazek 3
  • Rok vydání: 2018
  • EAN: 9788088268031
  • ISBN: 978-80-88268-03-1

139 Kč

Ušetřete 19 Kč
z běžné ceny 158 Kč

Koupit
v e-shopu 65. pole

Přední český ekonom Tomáš Sedláček si společně s publicistou a konzultantem Romanem Chlupatým přizvali k debatě Jorise Luyendijka. Tento nizozemský antropolog a spisovatel zkoumal v londýnské City bankéře coby specifický druh, který́ je podepsán pod nejhlubší krizí globální ekonomiky od Velké deprese ve 30. letech 20. století.

KAFKONOMIE: Z BOŽÍ VŮLE BANKÉŘ přináší ve formě živého rozhovoru unikátní vhled do světa lidí, kteří rozhodují o vzniku a toku peněz. Od pádu investiční banky Lehman Brothers 
v roce 2008, největšího korporátního krachu v historii USA, uplynulo deset let. Mnohé se od té doby změnilo, ale samotné základy včetně přesvědčení o výjimečnosti bankéřů odolaly.

Kniha je volným pokračováním úspěšných rozhovorů Tomáše Sedláčka a Romana Chlupatého s kanadským matematikem Davidem Orrellem a americkým antropologem Davidem Graeberem. Vychází jako třetí závěrečný́ díl (post)krizové trilogie.

 

TOMÁŠ SEDLÁČEK v současnosti pracuje jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB, přednáší filozofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií. Je vyhledávaným komentátorem ekonomického dění a díky svým nekonvenčním názorům a schopnosti propojit ekonomickou vědu s ostatními obory se v posledních letech prosadil i na mezinárodní scéně. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 21 jazyků a dočkala se i úspěšného scénického zpracování. 

JORIS LUYENDIJK je spisovatel, novinář a komentátor. Jeho glosy se pravidelně objevují v britském listu The Guardian, belgickém De Standaardnebo nizozemském NRC Handelsblad. V roce 2011 ho pak The Guardianpověřil studiem kultury v londýnském finančním centru. Jeho postřehy byly uceleně publikovány v knize Swimming with Sharks, která se v Nizozemsku stala nejprodávanější knihou roku 2015 a byla přeložena do mnoha evropských a asijských jazyků.

ROMAN CHLUPATÝ je česko‑kanadský novinář, lektor a konzultant, který se specializuje na globální ekonomiku a politiku. Jako hostující lektor přednášel na řadě univerzit, např. Vysoké škole ekonomické a Danish School of Media and Journalism. Spolupracuje s českým vysíláním rádia BBC, Hospodářskými novinami nebo Investičním webem. V zahraničí se jeho práce a expertní názory objevily mimo jiné ve francouzském OWNI, čínském FT a v maltské televizi ONE. Autor knih (Ne)mocná země(2010), Soumrak homo economicus(2012) a (R)evoluční ekonomie – O systému a lidech (2013).