2054: Dystopie (č)i utopie?

Chystáme k vydání

Roman Chlupatý

Dvanáct rozhovorů o budoucí podobě světa a úspěchu v něm

Svět prochází změnou 300krát silnější a 10krát rychlejší než v době průmyslové revoluce, spočítali analytici z McKinsey Global Institute. I proto jsou dnes snahy předpovědět cokoli za horizontem pěti let marné, dodává Pew Research Centre. Přesto, nebo možná právě proto se o důsledcích megatrendů, jako jsou technologická revoluce, změna demografické struktury, růst významu rozvíjejících se zemí, příklon k antisystémovým hnutím či environmentální degradace, diskutuje dnes a denně.
Společným jmenovatelem diskuzí o podobě zítřka je snaha připravit se na to dobré i špatné, co nás čeká. A právě s tímto cílem se skupina předních domácích expertů setkávajících se na platformě Alter Eko rozhodla nabídnout svoji vizi vzdálené budoucnosti a společně s ní také možný recept na úspěch.
Profesně rozmanitá skupina čítající mimo jiné uznávaného autora sci-fi Ondřeje Neffa, někdejšího prezidenta Microsoftu pro Evropu Jana Mühlfeita, politického geografa Michaela Romancova, ekonoma a filozofa Tomáše Sedláčka nebo správce rodového majetku, hraběte Františka Kinského tak symbolicky po (2krát) 35 letech volně naváže na obdobná poselství vizionářů své doby.
Před 70 lety George Orwell varoval ve své novele 1984 před dnes všudepřítomným Velkým bratrem. V roce 1984 pak od něj převzal pomyslný štafetový kolík v článku pro Toronto Star uznávaný autor vědecko-fantastických knih Isaac Asimov, když přesně předpověděl, mimo jiné, disrupci všeho druhu způsobenou do roku 2019 výpočetní technikou. Co nás čeká v následujících 35 letech?

Kniha expertních duelů vychází z diskuzního cyklu Alter Eko, který od začátku června do konce srpna nabídnou partnerská média projektu, tedy Rádio ZET, Investiční web, TRADE News a podcastová stránka webu AlterEko.info.

Předběžně si lze objednat knihu již dnes s tím, že se vám v průběhu podzimu ozveme s datem vydání (pracovně plánováno jaro 2020) a cenou. Na základě této informace budete mít možnost objednávku potvrdit, nebo zrušit.