Ľubomír Smatana

Lubomír Smatana se narodil v roce 1967 na slovensku, vyrostl v Horním Slavkově. Vystudoval Západočeskou univerzitu v plzni, obor učitelství biologie a chemie.

Od roku 2000 působ jako zpravodaj Českého rozhlasu. Nejdříve se otrkával na venkově jako regionální zpravodaj ze západních Čech, v letech 2003–2004 pracoval pro China Radio International v Pekingu, poté strávil dva roky v redakcích ČRo v Plzni a v Praze.

V letech 2006–2010 působil jako stálý zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku. Tím si splnil svůj sen vrátit se na rodnou hroudu a hledat své kořínky. Spolupracuje s mnohými českými i slovenskými médii. Má čtyři děti, tři vychovává se ženou Evou.

Jánošíci s těžkou hlavou AUDIO

Jánošíci s těžkou hlavou AUDIO

Ľubomír Smatana

Audio podoba česko-slovenského bestselleru, který je patrně prvním seriózním průřezem života našich sousedů na Slovensku od cestopisů Boženy Němcové vydaných daných před 150 lety.

více
Jánošíci s těžkou hlavou

Jánošíci s těžkou hlavou

Ľubomír Smatana

Proč slovenský národní hrdina Juraj Jánošík nejspíš nikdy neochutnal halušky? Proč je z Košic blíž do Prahy než do Bratislavy? Kolik salaší přežívá v horách na prahu nového století? A proč euro kazí servírkám postavu?

více