Martin Ehl

Od roku 2006 je šéfem zahraničního zpravodajství Hospodářských novin. Jako reportér objel Latinskou Ameriku, Španělsko a Spojené státy, jeho doménou je ovšem střední Evropa, Pobaltí a Balkán. Popisoval válečný konflikt v Bosně, kvůli reportážím o propukající válce v Kosovu nesměl až do pádu Slobodana Miloševiče v roce 2000 do Srbska. Byl posledním zahraničním novinářem, který dělal rozhovor s prezidentem Lechem Kaczyńským před leteckou katastrofou na jaře 2010.
Novinářem chtěl být odmalička, v roce 1992 začal spolupracovat s Lidovými novinami,
poté pracoval v Týdnu a MF Dnes. V Hospodářských novinách pracuje od roku 2001
a v současnosti je služebně nejstarším členem vedení redakce. Píše pravidelný sloupek Střed Evropy, dále fejetony pro Rádio Česko a blogy v češtině, angličtině a polštině. Zahraniční politiku komentuje i v České televizi.
O střední Evropě přednáší na Metropolitní univerzitě v Praze. V roce 2001 vydal svoji první knihu Globalizace: pro a proti a podílel se na několika učebnicích o rozvojové spolupráci a politických systémech střední a východní Evropy. Má titul Ph.D. v oboru politologie. 
Miluje svoji ženu, dvě dcery, svíčkovou, hruškovici a cestování.

Třetí dekáda

Třetí dekáda

Martin Ehl

Při putování po Balkáně, střední Evropě a Pobaltí autor opakovaně naráží na hranice dvou sousedních mocenských bloků – tápající Evropské unie a sílícího Ruska.

více