Roman Chlupatý

Roman Chlupatý

Roman Chlupatý je česko‑kanadský konzultant. Specializuje na globální ekonomiku, politiku a průsečík těchto dvou světů.

Roman Chlupatý je partnerem a globálním stratégem v poradenské společnosti Save & Capital. Žil, pracoval a studoval v Torontu, Aarhusu, Amsterdamu, Londýně a Berlíně. Je spoluautorem The Evolution of Money vydané v roce 2016 Columbia University Press a dalších čtyř knih, které vyšly v celkem šesti jazycích včetně mandarínštiny. Jako poradní hlas pracuje pro soukromý sektor i státní instituce. V Česku přednášel mimo jiné na Vysoké škole ekonomické, ve světě na University of Toronto.

Roman je také zakladatelem boutique konzultační společnosti specializující se na potřeby byznysu AlterEko.info a "českého Davosu" v Kostelci nad Orlicí. Zároveň stál u zrodu projektu investiční gramotnosti ABCD investora.

Autor:

Orwell na steroidech

Orwell na steroidech

Roman Chlupatý
Kniha přináší rozhovory s předními českými a zahraničními ekonomy, akademiky, byznysmeny a intelektuály o přeměnách světa v příštích třiceti letech. Jaké scénáře a trendy převládnou v budoucnosti? Kdo uspěje v digitální a nejisté době a jaké vzdělání, dovednosti a vlastnosti budou pro mladou...
(R)evoluční ekonomie: O systému a lidech

(R)evoluční ekonomie: O systému a lidech

Tomáš Sedláček
Respektovaný ekonom Tomáš Sedláček si s publicistou Romanem Chlupatým k debatě přizval amerického anarchistu Davida Graebera, jednoho z vůdců světového hnutí Occupy, ale též uznávaného antropologa a autora světového bestselleru Dluh: prvních 5000 let.
Soumrak homo economicus

Soumrak homo economicus

Tomáš Sedláček
Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.
Kafkonomie: Z boží vůle bankéř

Kafkonomie: Z boží vůle bankéř

Tomáš Sedláček
Přední český ekonom Tomáš Sedláček si společně s publicistou a konzultantem Romanem Chlupatým přizvali k debatě Jorise Luyendijka. Tento nizozemský antropolog a spisovatel zkoumal v londýnské City bankéře coby specifický druh, který́ je podepsán pod nejhlubší krizí globální ekonomiky od Velké...
Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...