Spisovatelé

Adam Folta

(*1991) Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Zajímá se o literaturu a film s důrazem na sci-fi. V současnosti pracuje jako novinář na volné noze.

Alexandr Wdowyczyn

Autor sbírky básní IRITACE. Žije v Písku.

Aude de Tocqueville

Francouzská historička.

Barnaby Martin

Spisovatel a novinář. Svou kariéru začal v Daily Telegraph a několik let strávil na Dálném východě, zejména v Číně. Autor knihy VISELEC: AJ WEJ-WEJ A JEHO UVĚZNĚNÍ.

Bob Kartous

je český politický aktivista, vysokoškolský pedagog a publicista, dlouhodobě se zaměřující na téma inovace vzdělávání.

Carl Honoré

Novinář a publicista. Psal pro Economist, Observer, Guardian, BBC a další. Obdržel prestižní novinářské ocenění od Overseas Press Club of America. Autor knihy CHVÁLA POMALOSTI.

Carson Ellisová

Ilustrátorka knihy DOMOV. Carson Ellisová je americká malířka a ilustrátorka

Dagmar Kýrová

Dagmar Kýrová se narodila v Praze, kde s manželem žije. Má 3 dospělé děti a 4 vnučky. Původním povoláním je projektantka tech. zař. budov, ale celý život ráda píše pro děti. Ráda jezdí na chalupu, šije a miluje přírodu ze všech úhlů pohledu.

David Dalton

Hudební publicista, spisovatel a scénárista. Byl jedním z prvníh redaktorů časopisu Rolling Stones. Autor knihy KDO JE TEN MUŽ?: HLEDÁNÍ SKUTEČNÉHO BOBA DYLANA.

David Graeber

David Graeber je americký antropolog a aktivista, který v současnosti působí jako profesor na London School of Economics.

David Orrell

David Orrell je kanadský matematik a publicista.

Emmanuelle Pouydebat

Emmanuelle Pouydebat je ředitelkou výzkumu ve francouzském Národním výzkumném centru (CNRS) a Národním přírodovědném muzeu (MECADEV).

Ester Stará

Pracuje jako speciální pedagožka a logopedka a zkušenosti z praxe využívá i při psaní knih zaměřených na komunikační dovednosti dětí, např. Mařenka už říká Ř!

Graeme Thomson

Graeme Thomson je spisovatelem a hudebním publicistou. Jeho biografie Under The Ivy: The Life And Music Of Kate Bush (Omnibus, 2010) byla The Irish Times označena za „nejlepší hudební biografii uplynulého desetiletí“.

Jakub Guziur

Vystudoval anglickou filologii, působí jako redaktor a editor. Autor knihy MÝTUS BOBA DYLANA.

James Watt

Zakladatel pivovaru BrewDog. Autor knihy PUNKOVÉ PODNIKÁNÍ.

Jaroslav Pavlíček

Jaroslav Pavlíček (*1943) je český polárník. Celý svůj život se zaměřuje na výzkum přežití v divočině a harmonické soužití člověka s přírodou.

Jeff Apter

Jeff Apter je autorem více než dvaceti knih, zejména hudebních biografií (např. Keith Urban, Jeff Buckley, The Bee Gees). Působil v redakci australské verze časopisu Rolling Stone.

Jeremy Reed

Britský spisovatel a básník, autor úspěšných biografií, který má na kontě více než 30 publikací. Je považován za jednoho z nejoriginálnějších básníků současnosti. Autor knihy LOU REED: WAITING FOR THE MAN.

Jiří Brandejs

Autor knihy DÁME DVÓJU. Žije v Písku.

Jiří Vogl

Autor knihy PENZIOPOLIS.

John Byrne Cooke

Road manager Janis Joplin. Autor knihy NA CESTĚ S JANIS JOPLIN.

John Seabrook

Americký novinář a spisovatel. Autor knihy STROJ NA HITY.

JonArno Lawson

JonArno Lawson píše knihy pro děti i dospělé. Je trojnásobným držitele ocenění The Lion and the Unicorn Award Excellence in North American Children’s Poetry. Jeho knihy se pravidelně objevují ve výběrech nejlepší literatury pro děti. Žije v Torontu, je ženatý a má tři děti.

Joris Luyendijk

Joris Luyendijk je spisovatel, novinář a komentátor.

Judith Schalansky

Německá grafička a spisovatelka. Autorka oceněného ATLASU ODLEHLÝCH OSTROVŮ. V současnosti žije a pracuje v Berlíně.

Kamila Moučková

Televizní a rozhlasová moderátorka. Disidentka, signatářka Charty 77. Autorka knihy NEJSEM ŽÁDNÁ LVICE.

Karel, Jan a Petr Diblíkovi

Tři bratři z Chocně uskutečnili cestu kolem světa. Nejsou ani tak dobrodruzi, spíš poutníci a zvědavci, kteří hledají bohatství lidských příběhů. Autoři knihy TŘI BRATŘI V CIZÍCH SVĚTECH.

Larry Loftis

Lucien Deprijck

Lucien Deprijck je spisovatel a překladatel anglické a americké literatury.

Lucie Sunková

Režisérka, animátorka a výtvarnice. Napsala a ilustrovala knihu JAK SE MÁŠ, ELIŠKO?

Lukáš Csicsely

Ľubomír Smatana

Publicista a rozhlasový zpravodaj. V letech 2006–2010 působil jako stálý zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku. Autor česko-slovenského bestselleru JÁNOŠÍCI S TĚŽKOU HLAVOU.

Martin Ehl

Reportér a publicista. Šéf zahraničního zpravodajství Hospodářských novin. Jeho doménou je střední Evropa, Pobaltí a Balkán. Autor knihy TŘETÍ DEKÁDA.

Martin Sichinger

Své romány zasazuje do rodné krajiny jižních Čech. Autor knih SMRT KRÁLE ŠUMAVY, DUCHOVÉ ŠUMAVY, MEYROVO SKLO a dalších.

Max Cavalera

Americký hudebník brazilského původu, frontman skupin Sepultura a Soulfly, nejtvrdších a nejlepších metalových skupin světa. Autor autobiografie OD SEPULTURY K SOULFLY – MY BLOODY ROOTS.

Neil Young

Jeden z nejpopulárnějších písničkářů a autor knihy SPECIAL DELUXE - VZPOMÍNKY NA ŽIVOT A AUTA.

Nick Middleton

Nick Middleton je geograf, novinář a autor televizních dokumentárních pořadů. Přednáší na Oxfordské univerzitě, je členem Královské zeměpisné společnosti.

Olivier Le Carrer

Olivier Le Carrer je novinář a vášnivý milovník plavby na plachetnici, který už po třicet let brázdí všechny vody světa.

Ondřej Horák

Redaktor, spisovatel a literární publicista. Spoluautor knihy TVRDOHLAVÝ MUŽ a autor knihy SAMETÁNÍ POD KOBEREC

Paul Scott

Paul Scott je britský spisovatel a žurnalista. Píše pro Daily Mail a další deníky. Na kontě má úspěšnou biografii Robbieho Williamse. Je celoživotním fanouškem Erika Claptona. Autor knihy ERIC CLAPTON – MOTHERLESS CHILD.

Petra Braunová

Spisovatelka. Píše pro děti i dospělé. Autorka knihy NEJSEM ŽÁDNÁ LVICE, kterou napsala s Kamilou Moučkovou. Žije v Praze.

Petr Mano

Výtvarník a spisovatel. Autor knih ŠARLÁK, KALUŽINY a PENZIOPOLIS. Žije v Písku.

Randall Lane

Americký novinář, šéfredaktor magazínu Forbes. Autor knihy JEDNA TREFA STAČÍ.

Robert Louis Stevenson

Robert Louis (Balfour) Stevenson (13. listopad 1850, Edinburgh, Skotsko – 3. prosinec 1894, ostrov Vailima, Samoa) byl skotský romanopisec, básník, spisovatel cestopisů, vedoucí představitel novoromantismu v anglické literatuře.

Roman Chlupatý

Roman Chlupatý je česko‑kanadský konzultant. Specializuje na globální ekonomiku, politiku a průsečík těchto dvou světů.

Roman Szpuk

Roman Szpuk, autor knihy A ZAVAŽ SI TKANIČKY a KLIKA BYLA VYSOKO.

Rudolf Krautschneider

Pochází ze země bez moře a přesto se stal mořeplaveckou legendou.

Sally Lloyd-Jonesová

Autorka knihy JEHO KRÁLOVSKÁ MALIČKOST.

Sarah Baxterová

Autorka knihy POSVÁTNÁ MÍSTA SVĚTA: ILUSTROVANÝ PRŮVODCE

Stanislav Bernard

Přední český pivovarník, spolumajitel pivovaru Bernard. Autor knihy TVRDOHLAVÝ MUŽ.

Tomáš Brandejs

Příležitostně píše básně a hraje na saxofon. Autor sbírek BANÁLNÍ BÁSNĚ a HODINU NEKOUSAT.

Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde obdržel titul Ph.D. a vyznamenání děkana.

Tomáš Tajchner

Básník. Tvoří pomocí mobilního telefonu. Autor knih E&J, SLOVA, KTERÁ NEMÁM KOMU VRÁTIT a dalších. Žije v Ústí nad Labem.

Usain Bolt

Jamajský sportovec, v současnosti držitel tří atletických světových rekordů. V uplynulých dvou letech spolu s legendou britské sportovní žurnalistiky Shaunem Custisem sepsal svou biografii MŮJ PŘÍBĚH - 9.58.

Václav Němec

Autor knihy HRADNÍ PAN BROUČEK A JINÁ MONSTRA.

Vít Kaláb

Pedagog. Vystupuje v hudební skupině Závodní ovce. Autor knihy DÁM SE PODDAT. Žije v Praze.

Vladimír Kouřil

Přední jazzový publicista a spisovatel, autor knih AFRICKÉ KVĚTINY, KÁMEN A MOUKA a CESTY CLONOU.

Vladimír "Lišák" Liška

ladimír „Lišák“ Liška (*1958) je frontman a autor textů hudební skupiny Hokr. Jeho autobiografický prozaický debut Hokrstory vypravuje v mnohém nadčasový příběh z muzikantského prostředí.

Vojtěch Šeda

Vojtěch Šeda je absolvent ilustrace a grafiky na VŠUP, ilustrátor a komiksový tvůrce. Vedle tvorby krátkých stripů a novinových ilustrací se často věnuje tématům z českých dějin. Je zastoupený mj. v publikacích Generace nula (2010) a Ještě jsme ve válce (2011), spolupracoval na edukativní...

Pavlína Jurková

Herečka a spisovatelka. Autorka mnoha dětských knih.

Kim S. Goldingová

je klinická psycholožka, která žije a pracuje v anglickém Worcestershiru. Je autorkou celé řady knih o attachementu a trenérkou Dyadické vývojové psychoterapie (DDP). Působí ve vedení Institutu dyadické vývojové psychoterapie (www.ddpnetwoerk.org).

José Luis González Macías

Španělský spisovatel, grafik a redaktor (nar. 1973). Od dětství je fascinován mapami a díky tomu vznikl i Atlas majáků na konci světa, nádherné propojení textu, technických údajů a mapových materiálů.

Ondřej Buddeus

Český překladatel, básník a publicista. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Byl na studijním pobytu v Oslu a Kristiansandu. Získal doktorát na pražské skandinavistice. Překládá z norštiny a němčiny. Stal se šéfredaktorem časopisu pro současnou poezii Psí víno. Vlastní texty...

Vratislav Kadlec

Vratislav Kadlec (* 1981) vystudoval Literární akademii; působí jako překladatel (mj. dvakrát získal cenu Zlatá stuha za překlad knih pro děti) a redaktor; byl šéfredaktorem měsíčníku Plav a principálem divadelního spolku Prvobytně pospolná společnost.

Jakuba Katalpa

Jakuba Katalpa(nar. 1979) debutovala v roce 2006 novelou Je hlína k snědku? (Paseka), za niž byla nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii objev roku. Román Hořké moře (Paseka) získal v roce 2009 nominaci na Cenu Jiřího Ortena. Za prózu Němci (Host) obdržela v roce 2013 Cenu Josefa...

Tereza Semotamová

Tereza Semotamová (*1983) absolvovala scenáristiku a dramaturgii na JAMU a germanistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně; překládá z němčiny, věnuje se publicistice a je autorkou řady literárních pořadů a rozhlasových her. Společně s Jakubem Vítkem vydala roku 2015 v...

Petra Soukupová

(nar. 1982) Petra Soukupová patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám. Dosud vydala pět knih pro dospělé a dvě knihy pro děti; píše také povídky. Jako scenáristka se podílela na sitcomu Comeback (2008—2010) a seriálu Kosmo (2016). Je autorkou předlohy a scénáře filmu Na krátko, který...

Petr Stančík

Český spisovatel, básník, prozaik, esejista, dramatik a textař. Narodil se do učitelské rodiny. Po gymnáziu se několik let živil manuální prací, pak ale byl úspěšně přijat na DAMU. Ze školy však brzy odešel. Následně působil jako televizní režisér, od roku 1995 se živí jako tvůrce a poradce v...

Olga Stehlíková

(nar. 1977) je básnířka, autorka knih pro děti, publicistka a editorka. Vydala básnické sbírky Týdny (2014), Vejce/Eggs (2017) a Vykřičník jak stožár (2018). Nejnověji jí vyšla skladba O čem mluví Matka, když mlčí (2019). Je držitelkou ceny Magnesia Litera za poezii. Její básně, včetně knižních...

Marek Toman

Marek Toman (1967) vystudoval filozofii na Univerzitě Karlově (1988–1994), několik let působil v literární redakci Českého rozhlasu, od roku 1997 pracuje na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Po první básnické sbírce Já (1987) se postupně rozmáchl k žánrově pestré tvorbě. Pro děti napsal...

Jiří Padevět

(nar. 1966) je spisovatel, knihkupec a nakladatel. Je autorem řady historických průvodců, například Průvodce protektorátní Prahou (2013), Krvavé finále (2015) nebo Krvavé léto 1945 (2016) a knih krátkých próz Poznámky k dějinám (2014), Ostny a oprátky (2018) a Sny a sekyry (2019). Na internetové...

Markéta Pilátová

Česká spisovatelka, hispanistka a novinářka. Vystudovala romanistiku a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.Po ukončení studia zde pracovala šest let jako odborná asistentka. Pět let pobývala v brazilském státě Mato Grosso do Sul, v Sao Paulu a v Buenos Aires, kde učila...

David Zábranský

Narozen 1977, vystudovaný právník debutoval roku 2006 románem Slabost pro každou jinou pláž, za který získal cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku. Následovaly novely Šternův pokus milovat, Kus umělce a Edita Farkaš. V roce 2015 vydal rozsáhlý román Martin Juhás čili Československo. O rok...

Ivana Myšková

Vystudovala tvůrčí psaní a mediální komunikaci na Literární akademii v Praze. Její prozaický debut byl původně psán jako diplomová práce na akademii.[1] Pracovala pro kulturní pořad Mozaika na Českém rozhlase Vltava; nejprve spolupracovala jako recenzentka, od roku 2007 jako stálá externí...

Čche Serin

Čche Serin je jihokorejská spisovatelka a aktivistka v oblasti lidských práv. Vystudovala literaturu na pařížské Sorbonně a obdržela titul MBA na Columbia Business School. Žije v Londýně a Soulu.

Pak Čihjon

Pak Čihjon se narodila v roce 1968 v severokorejském Čchongdžinu. Po druhém útěku ze Severní Koreje jí byl s pomocí OSN v roce 2008 udělen status žadatele o azyl. Dnes žije s manželem Kwangem a třemi dětmi v britském Manchesteru. Působí jako politička a lidskoprávní aktivistka.

Radek Diestler

Narodil se v roce 1972 v Plzni. Vystudoval historii a archivnictví na FF UK v Praze a občas na tomto poli působí dodnes. V roce 1991 začal přispívat do hudebních časopisů a vzniklé schizofrenie se už nezbavil. Zakládající člen pražského Popmusea, dokumentátor a kurátor výstav tamtéž (občas i...

Hughes, Daniel A.

je významným představitelem terapie založené na teorii attachmentu. Pracuje jako klinický psycholog v jižním Portlandu ve státě Maine. Vyvinul a dále rozvíjí Dya-dickou vývojovou psychoterapii (DDP), která se zabývá péčí o děti, které byly vystaveny zanedbávání a týrání a u kterých se opakovaně...

Hughes, Daniel A.

Daniel A. Hughes je významným představitelem terapie založené na teorii attachmentu. Pracuje jako klinický psycholog v jižním Portlandu ve státě Maine. Vyvinul a dále rozvíjí Dya-dickou vývojovou psychoterapii (DDP), která se zabývá péčí o děti, které byly vystaveny zanedbávání a týrání a u...

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...