Spisovatelé

Adam Folta

(*1991) Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Zajímá se o literaturu a film s důrazem na sci-fi. V současnosti pracuje jako novinář na volné noze.

Alexandr Wdowyczyn

Autor sbírky básní IRITACE. Žije v Písku.

Aude de Tocqueville

Francouzská historička.

Barnaby Martin

Spisovatel a novinář. Svou kariéru začal v Daily Telegraph a několik let strávil na Dálném východě, zejména v Číně. Autor knihy VISELEC: AJ WEJ-WEJ A JEHO UVĚZNĚNÍ.

Bob Kartous

- je český politický aktivista, vysokoškolský pedagog a publicista, dlouhodobě se zaměřující na téma inovace vzdělávání.

Carl Honoré

Novinář a publicista. Psal pro Economist, Observer, Guardian, BBC a další. Obdržel prestižní novinářské ocenění od Overseas Press Club of America. Autor knihy CHVÁLA POMALOSTI.

Carson Ellisová

Ilustrátorka knihy DOMOV. Carson Ellisová je americká malířka a ilustrátorka

Dagmar Kýrová

Dagmar Kýrová se narodila v Praze, kde s manželem žije. Má 3 dospělé děti a 4 vnučky. Původním povoláním je projektantka tech. zař. budov, ale celý život ráda píše pro děti. Ráda jezdí na chalupu, šije a miluje přírodu ze všech úhlů pohledu.

David Dalton

Hudební publicista, spisovatel a scénárista. Byl jedním z prvníh redaktorů časopisu Rolling Stones. Autor knihy KDO JE TEN MUŽ?: HLEDÁNÍ SKUTEČNÉHO BOBA DYLANA.

David Graeber

David Graeber je americký antropolog a aktivista, který v současnosti působí jako profesor na London School of Economics.

David Orrell

David Orrell je kanadský matematik a publicista.

Emmanuelle Pouydebat

Emmanuelle Pouydebat je ředitelkou výzkumu ve francouzském Národním výzkumném centru (CNRS) a Národním přírodovědném muzeu (MECADEV).

Ester Stará

Pracuje jako speciální pedagožka a logopedka a zkušenosti z praxe využívá i při psaní knih zaměřených na komunikační dovednosti dětí, např. Mařenka už říká Ř!

Graeme Thomson

Graeme Thomson je spisovatelem a hudebním publicistou. Jeho biografie Under The Ivy: The Life And Music Of Kate Bush (Omnibus, 2010) byla The Irish Times označena za „nejlepší hudební biografii uplynulého desetiletí“.

Jakub Guziur

Vystudoval anglickou filologii, působí jako redaktor a editor. Autor knihy MÝTUS BOBA DYLANA.

James Watt

Zakladatel pivovaru BrewDog. Autor knihy PUNKOVÉ PODNIKÁNÍ.

Jaroslav Pavlíček

Jaroslav Pavlíček (*1943) je český polárník. Celý svůj život se zaměřuje na výzkum přežití v divočině a harmonické soužití člověka s přírodou.

Jeff Apter

Jeff Apter je autorem více než dvaceti knih, zejména hudebních biografií (např. Keith Urban, Jeff Buckley, The Bee Gees). Působil v redakci australské verze časopisu Rolling Stone.

Jeremy Reed

Britský spisovatel a básník, autor úspěšných biografií, který má na kontě více než 30 publikací. Je považován za jednoho z nejoriginálnějších básníků současnosti. Autor knihy LOU REED: WAITING FOR THE MAN.

Jiří Brandejs

Autor knihy DÁME DVÓJU. Žije v Písku.

Jiří Vogl

Autor knihy PENZIOPOLIS.

John Byrne Cooke

Road manager Janis Joplin. Autor knihy NA CESTĚ S JANIS JOPLIN.

John Seabrook

Americký novinář a spisovatel. Autor knihy STROJ NA HITY.

JonArno Lawson

JonArno Lawson píše knihy pro děti i dospělé. Je trojnásobným držitele ocenění The Lion and the Unicorn Award Excellence in North American Children’s Poetry. Jeho knihy se pravidelně objevují ve výběrech nejlepší literatury pro děti. Žije v Torontu, je ženatý a má tři děti.

Joris Luyendijk

Joris Luyendijk je spisovatel, novinář a komentátor.

Judith Schalansky

Německá grafička a spisovatelka. Autorka oceněného ATLASU ODLEHLÝCH OSTROVŮ. V současnosti žije a pracuje v Berlíně.

Kamila Moučková

Televizní a rozhlasová moderátorka. Disidentka, signatářka Charty 77. Autorka knihy NEJSEM ŽÁDNÁ LVICE.

Karel, Jan a Petr Diblíkovi

Tři bratři z Chocně uskutečnili cestu kolem světa. Nejsou ani tak dobrodruzi, spíš poutníci a zvědavci, kteří hledají bohatství lidských příběhů. Autoři knihy TŘI BRATŘI V CIZÍCH SVĚTECH.

Larry Loftis

Lucien Deprijck

Lucien Deprijck je spisovatel a překladatel anglické a americké literatury.

Lucie Sunková

Režisérka, animátorka a výtvarnice. Napsala a ilustrovala knihu JAK SE MÁŠ, ELIŠKO?

Lukáš Csicsely

Ľubomír Smatana

Publicista a rozhlasový zpravodaj. V letech 2006–2010 působil jako stálý zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku. Autor česko-slovenského bestselleru JÁNOŠÍCI S TĚŽKOU HLAVOU.

Martin Ehl

Reportér a publicista. Šéf zahraničního zpravodajství Hospodářských novin. Jeho doménou je střední Evropa, Pobaltí a Balkán. Autor knihy TŘETÍ DEKÁDA.

Martin Sichinger

Své romány zasazuje do rodné krajiny jižních Čech. Autor knih SMRT KRÁLE ŠUMAVY, DUCHOVÉ ŠUMAVY, MEYROVO SKLO a dalších.

Max Cavalera

Americký hudebník brazilského původu, frontman skupin Sepultura a Soulfly, nejtvrdších a nejlepších metalových skupin světa. Autor autobiografie OD SEPULTURY K SOULFLY – MY BLOODY ROOTS.

Neil Young

Jeden z nejpopulárnějších písničkářů a autor knihy SPECIAL DELUXE - VZPOMÍNKY NA ŽIVOT A AUTA.

Nick Middleton

Nick Middleton je geograf, novinář a autor televizních dokumentárních pořadů. Přednáší na Oxfordské univerzitě, je členem Královské zeměpisné společnosti.

Olivier Le Carrer

Olivier Le Carrer je novinář a vášnivý milovník plavby na plachetnici, který už po třicet let brázdí všechny vody světa.

Ondřej Horák

Redaktor, spisovatel a literární publicista. Spoluautor knihy TVRDOHLAVÝ MUŽ a autor knihy SAMETÁNÍ POD KOBEREC

Paul Scott

Paul Scott je britský spisovatel a žurnalista. Píše pro Daily Mail a další deníky. Na kontě má úspěšnou biografii Robbieho Williamse. Je celoživotním fanouškem Erika Claptona. Autor knihy ERIC CLAPTON – MOTHERLESS CHILD.

Petra Braunová

Spisovatelka. Píše pro děti i dospělé. Autorka knihy NEJSEM ŽÁDNÁ LVICE, kterou napsala s Kamilou Moučkovou. Žije v Praze.

Petr Mano

Výtvarník a spisovatel. Autor knih ŠARLÁK, KALUŽINY a PENZIOPOLIS. Žije v Písku.

Randall Lane

Americký novinář, šéfredaktor magazínu Forbes. Autor knihy JEDNA TREFA STAČÍ.

Robert Louis Stevenson

Robert Louis (Balfour) Stevenson (13. listopad 1850, Edinburgh, Skotsko – 3. prosinec 1894, ostrov Vailima, Samoa) byl skotský romanopisec, básník, spisovatel cestopisů, vedoucí představitel novoromantismu v anglické literatuře.

Roman Chlupatý

Roman Chlupatý je česko‑kanadský konzultant. Specializuje na globální ekonomiku, politiku a průsečík těchto dvou světů.

Roman Szpuk

Roman Szpuk, autor knihy A ZAVAŽ SI TKANIČKY a KLIKA BYLA VYSOKO.

Rudolf Krautschneider

Pochází ze země bez moře a přesto se stal mořeplaveckou legendou.

Sally Lloyd-Jonesová

Autorka knihy JEHO KRÁLOVSKÁ MALIČKOST.

Sarah Baxterová

Autorka knihy POSVÁTNÁ MÍSTA SVĚTA: ILUSTROVANÝ PRŮVODCE

Stanislav Bernard

Přední český pivovarník, spolumajitel pivovaru Bernard. Autor knihy TVRDOHLAVÝ MUŽ.

Tomáš Brandejs

Příležitostně píše básně a hraje na saxofon. Autor sbírek BANÁLNÍ BÁSNĚ a HODINU NEKOUSAT.

Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde obdržel titul Ph.D. a vyznamenání děkana.

Tomáš Tajchner

Básník. Tvoří pomocí mobilního telefonu. Autor knih E&J, SLOVA, KTERÁ NEMÁM KOMU VRÁTIT a dalších. Žije v Ústí nad Labem.

Usain Bolt

Jamajský sportovec, v současnosti držitel tří atletických světových rekordů. V uplynulých dvou letech spolu s legendou britské sportovní žurnalistiky Shaunem Custisem sepsal svou biografii MŮJ PŘÍBĚH - 9.58.

Václav Němec

Autor knihy HRADNÍ PAN BROUČEK A JINÁ MONSTRA.

Vít Kaláb

Pedagog. Vystupuje v hudební skupině Závodní ovce. Autor knihy DÁM SE PODDAT. Žije v Praze.

Vladimír Kouřil

Přední jazzový publicista a spisovatel, autor knih AFRICKÉ KVĚTINY, KÁMEN A MOUKA a CESTY CLONOU.

Vladimír "Lišák" Liška

ladimír „Lišák“ Liška (*1958) je frontman a autor textů hudební skupiny Hokr. Jeho autobiografický prozaický debut Hokrstory vypravuje v mnohém nadčasový příběh z muzikantského prostředí.

Vojtěch Šeda

Vojtěch Šeda je absolvent ilustrace a grafiky na VŠUP, ilustrátor a komiksový tvůrce. Vedle tvorby krátkých stripů a novinových ilustrací se často věnuje tématům z českých dějin. Je zastoupený mj. v publikacích Generace nula (2010) a Ještě jsme ve válce (2011), spolupracoval na edukativní simulaci Československo 38-89 (2012). V poslední době ilustroval komiksové knihy Jak se stal Havel prezidentem (2015), Hrdinové (2017) nebo Pražská defenestrace (2018).V roce 2021 vytvořil společně s Lukášem Csicselym komiks Jágr, legenda.

Pavlína Jurková

Herečka a spisovatelka. Autorka mnoha dětských knih.

Kim S. Goldingová

je klinická psycholožka, která žije a pracuje v anglickém Worcestershiru. Je autorkou celé řady knih o attachementu a trenérkou Dyadické vývojové psychoterapie (DDP). Působí ve vedení Institutu dyadické vývojové psychoterapie (www.ddpnetwoerk.org).

José Luis González Macías

Španělský spisovatel, grafik a redaktor (nar. 1973). Od dětství je fascinován mapami a díky tomu vznikl i Atlas majáků na konci světa, nádherné propojení textu, technických údajů a mapových materiálů.

Vyhledává se...