Edice Tah - česká beletrie (14)

Česká beletrie s vazbami na jižní Čechy. Název edice symbolizuje tah mimo šachovnici na šedesáté páté pole, ale také hospodský tah či tah stěhovavých ptáků.


svazek 1: Sichinger, Martin – Smrt Krále Šumavy / 2011
svazek 2: Kaláb, Vít – Dám se poddat / 2011
svazek 3: Sichinger, Martin – Duchové Šumavy / 2012
svazek 4: Mano, Petr – Šarlák / 2014
svazek 5: Sichinger, Martin – Meyrovo sklo / 2014
svazek 6: Mano, Petr – Kalužiny / 2016
svazek 7: Szpuk, Roman – A zavaž si tkaničky / 2016
svazek 8: Sichinger, Martin – Poslední šumavská pastvina / 2016
svazek 9: Kouřil, Vladimír - Kámen a mouka / 2017
svazek 10: Sichinger, Martin - Kocovina šumavského léta / 2018
svazek 11: Szpuk, Roman - Klika byla vysoko / 2018
svazek 12: Vogl, Jiřír; Mano, Petr - Penziopolis / 2019
svazek 13: Kouřil, Vladimír - Cesty clonou / 2019

 
Hokrstory

Hokrstory

Vladimír Liška

Hokrstory nás přenese do „botulinem se nadýmající plechovky“ pozdního socialismu mezi hudebníky mladé nekonformní skupiny Mrtvičný grundle, kteří nechuť ke spolupráci s „bolševikem“ řeší únikem do subkultury undergroundu a odevzdáním se rockové muzice.

Cesty clonou

Cesty clonou

Vladimír Kouřil

Kniha Cesty clonou Vladimíra Kouřila, známého jazzového publicisty, zve do tichého, básnicky vnímaného světa. Citlivě napsané povídky, ze kterých dýchá autorova zkušenost pětasedmdesátníka s úctyhodným množstvím absorbovaného, volně plyne prostorem i časem.

Penziopolis

Penziopolis

Jiří Vogl

Jiří Vogl v dopise adresovaném Josefu Rybákovi vzpomíná na Písek svého dětství a mládí ve 20. a 30. letech 20. století. Petr Mano mu po desítkách let odpovídá.

Klika byla vysoko

Klika byla vysoko

Roman Szpuk

Klika byla vysoko volně navazuje na Chraplavé chorály (nominované na cenu Josefa Škvoreckého) a kritikou vyzdvihovanou knihu A zavaž si tkaničky.

Kocovina šumavského léta

Kocovina šumavského léta

Martin Sichinger

Vimperk, červen 1987. Velitel místní stanice VB se před festivalem Setkání mládeže Šumavy chystá na návštěvu významného politického hosta a snaží se zabránit všem provokacím. Největším rizikem se pro něj stává pátrání mladíka, jemuž sovětská armáda před téměř dvaceti lety zastřelila otce a který tuší, že nešlo o nehodu, ale o dokonale připravenou vraždu. A důkazů, že tomu tak bylo, najednou podivuhodně přibývá…

Kámen a mouka

Kámen a mouka

Vladimír Kouřil

Povídková prvotina z pera hudebního publicisty Vladimíra Kouřila.

Poslední šumavská pastvina

Poslední šumavská pastvina

Martin Sichinger

Dobrodružný román se věnuje příběhům naší západní hranice. Písecký poručík Reiner potlačuje povstání šumavských Němců v listopadu 1918. Příběh však pokračuje v květnu 1949...

A zavaž si tkaničky

A zavaž si tkaničky

Roman Szpuk

V souboru deníkových záznamů A ZAVAŽ SI TKANIČKY se Roman Szpuk obrací k šumavské krajině a přírodě, pozoruje dění v okolí a zachycuje drobné každodenní příběhy. Podobně jako ve své předchozí knize Chraplavé chorály (Stehlík, 2013), která byla nominována na cenu Josefa Škvoreckého, i zde naplno odkrývá nevšední niterný pohled na svět. Bohatým jazykem rozvíjí klasické literární postupy, jakými jsou deníkové záznamy či básně v próze.

Kalužiny

Kalužiny

Petr Mano

Soubor deníkových záznamů Kalužiny volně navazuje na úspěšnou autorovu prvotinu Šarlák (65. pole, 2014), která zaznamenala pozitivní ohlasy u čtenářů i kritiky.

Meyrovo sklo

Meyrovo sklo

Martin Sichinger

KAM PŘED RUDOU ARMÁDOU SCHOVÁTE SVŮJ POKLAD?

Šarlák

Šarlák

Petr Mano

TENTO TITUL JE NA NAŠEM E-SHOPU JIŽ VYPRODÁN!

Duchové Šumavy

Duchové Šumavy

Martin Sichinger

PAŠERÁCKÉ DRAMA Z ROKU 1946

Píše se říjen 1946. Bolestné válečné dozvuky se mísí s radostnou přítomností, ale i s temnými tóny naznačujícími budoucnost. Nepřítel je najednou nejasný. A když už je rozeznán, jeho kroky jsou naprosto nevypočitatelné.

Dám se poddat

Dám se poddat

Vít Kaláb

POVÍDKY

Povídková sbírka přináší čtrnáct svérázných příběhů, které jsou vyprávěny s vtipem, citem pro humorný detail i trochou melancholie a skepse. U většiny historek si čtenář není jistý, zda jde o autobiografii, či fikci. Sám autor k tomu říká: „Z kopce nešlapu, ale přibržďuju. To znamená fabuluji pouze tam, kde by literární podoba skutečnosti byla k neuvěření.“

Smrt Krále Šumavy

Smrt Krále Šumavy

Martin Sichinger

DO NITRA HOR, PO DÁVNÝCH STEZKÁCH, KE STARÝM PŘÍBĚHŮM

Vyhledáno celkem 14 produktů

Vyhledává se...