Ilustrátoři

Aneta Žabková

Ilustrovala knihu POHOZENÉ KŠANDY KAMARÁDA STANDY.

Christian Schneider

Christian Schneider se narodil v Darmstadtu, vyrůstal ve Frankách, studoval ilustraci na HAW (Vysoké škole aplikovaných věd) v Hamburku. Tam dnes žije jako ilustrátor na volné noze.

David Roberts

David Roberts je oceňovaný ilustrátor a autor obrázkových knih pro děti. Spolupráce s Paulem Fleischmanem a Rosie Revereovou jej zařadila mezi bestsellerové autory. Žije v Londýně.

Henning Wagenbreth

Henning Wagenbreth je přední německý grafik a ilustrátor.

Julie Terrazzoni

Ilustrátorka knihy ATLAS POETICKÉ ZOOLOGIE.

Katarína Macurová

Slovenská ilustrátorka, působí na VŠVU v Bratislavě, ve své tvorbě kombinuje tradiční techniky s novými počítačovými technologiemi. Ilustrovala a napsala ZAJÍČKOVU CESTU.

Ladislav Vlna

Výtvarník. Ilustroval knihy PLACHETNICÍ KOLEM SVĚTA PRO PÍRKO TUČŇÁKA, LIDÉ A OCEÁN a CO PŘINESLY VLNY A ODVÁL VÍTR.

Lucie Dvořáková

Výtvarnice, ilustrátorka. Podílí se na výtvarném řešení televizních pořadů pro děti. Ilustrovala knihu DUŠINKA, VÍLA VĚCÍ.

Martina Matlovičová

Ilustrátorka a výtvarnice. Za svou tvorbu získala četná ocenění, mimo jiné Zlatou stuhu, Zlaté jablko a cenu Ministerstva kultury SR. Ilustrovala knihu CHROCHTÍK A KVIKALKA NA CESTĚ ZA ZLATÝM PRASÁTKEM.

Milan Starý

Výtvarník, ilustrátor a výtvarný redaktor 65. pole. Ilustroval knihy EKONOMIE DOBRA A ZLA, DŮM ZA MLHOU, MAŘENKA UŽ ŘÍKÁ Ř! a mnoho dalších.

Sibylle Le Carrer

Ilustrovala knihu ATLAS PROKLETÝCH MÍST.

Sydney Smith

Sydney Smith je oceňovaný ilustrátor dětských knih. Vystudoval na univerzitě v Novém Skotsku, kresbě se věnuje od útlého dětství. Žije a pracuje v Torontu.

Amy Grimes(ová)

Je ilustrátorka z Londýna. Její dílo čerpá inspiraci z přírody a přírodního světa a často obsahuje jasné a odvážné ilustrované motivy, květinové ikony a zalesněné krajiny. Kromě práce na objednaných ilustracích Amy prodává i tisky pod značkou Hello Grimes.

Tereza Šedivá

Ilustrátorka dětských knih.

Vojtěch Šeda

Ilustrátor a komiksový tvůrce Vojtěch Šeda (1985) patří k současným nejvýraznějším tvářím českého komiksu. Vedle tvorby krátkých stripů a novinových ilustrací se často věnuje tématům z českých dějin. Kniha s jeho ilustracemi 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo získala ocenění Magnesia Litera 2019. Vojtěch Šeda Ilustroval řadu komiksových knih, mj. Jak se stal Havel prezidentem (2015), Hrdinové (2017), Pražská defenestrace (2018), Průvodce neklidným územím II: Příběhy moderní architektury (2018), Hravý průvodce Prahou (2019) či Cha cha chá, zasmál se Mordechaj (2020).

Eva Chupíková

Vystudovala filozofii a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Od roku 2000 se věnuje výtvarné tvorbě, od roku 2010 výhradně knižní ilustraci, autorským knihám a digitální grafice.

Vyhledává se...