
Aneta Žabková
Ilustrovala knihu POHOZENÉ KŠANDY KAMARÁDA STANDY.
Christian Schneider
Christian Schneider se narodil v Darmstadtu, vyrůstal ve Frankách, studoval ilustraci na HAW (Vysoké škole aplikovaných věd) v Hamburku. Tam dnes žije jako ilustrátor na volné noze.

David Roberts
David Roberts je oceňovaný ilustrátor a autor obrázkových knih pro děti. Spolupráce s Paulem Fleischmanem a Rosie Revereovou jej zařadila mezi bestsellerové autory. Žije v Londýně.

Henning Wagenbreth
Henning Wagenbreth je přední německý grafik a ilustrátor.

Julie Terrazzoni
Ilustrátorka knihy ATLAS POETICKÉ ZOOLOGIE.

Katarína Macurová
Slovenská ilustrátorka, působí na VŠVU v Bratislavě, ve své tvorbě kombinuje tradiční techniky s novými počítačovými technologiemi. Ilustrovala a napsala ZAJÍČKOVU CESTU.

Ladislav Vlna
Výtvarník. Ilustroval knihy PLACHETNICÍ KOLEM SVĚTA PRO PÍRKO TUČŇÁKA, LIDÉ A OCEÁN a CO PŘINESLY VLNY A ODVÁL VÍTR.

Lucie Dvořáková
Výtvarnice, ilustrátorka. Podílí se na výtvarném řešení televizních pořadů pro děti. Ilustrovala knihu DUŠINKA, VÍLA VĚCÍ.

Martina Matlovičová
Ilustrátorka a výtvarnice. Za svou tvorbu získala četná ocenění, mimo jiné Zlatou stuhu, Zlaté jablko a cenu Ministerstva kultury SR. Ilustrovala knihu CHROCHTÍK A KVIKALKA NA CESTĚ ZA ZLATÝM PRASÁTKEM.

Milan Starý
Výtvarník, ilustrátor a výtvarný redaktor 65. pole. Ilustroval knihy EKONOMIE DOBRA A ZLA, DŮM ZA MLHOU, MAŘENKA UŽ ŘÍKÁ Ř! a mnoho dalších.
Sibylle Le Carrer
Ilustrovala knihu ATLAS PROKLETÝCH MÍST.

Sydney Smith
Sydney Smith je oceňovaný ilustrátor dětských knih. Vystudoval na univerzitě v Novém Skotsku, kresbě se věnuje od útlého dětství. Žije a pracuje v Torontu.
Amy Grimes(ová)
Je ilustrátorka z Londýna. Její dílo čerpá inspiraci z přírody a přírodního světa a často obsahuje jasné a odvážné ilustrované motivy, květinové ikony a zalesněné krajiny. Kromě práce na objednaných ilustracích Amy prodává i tisky pod značkou Hello Grimes.
Tereza Šedivá
Ilustrátorka dětských knih.

Vojtěch Šeda
Ilustrátor a komiksový tvůrce Vojtěch Šeda (1985) patří k současným nejvýraznějším tvářím českého komiksu. Vedle tvorby krátkých stripů a novinových ilustrací se často věnuje tématům z českých dějin. Kniha s jeho ilustracemi 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo získala ocenění Magnesia Litera 2019. Vojtěch Šeda Ilustroval řadu komiksových knih, mj. Jak se stal Havel prezidentem (2015), Hrdinové (2017), Pražská defenestrace (2018), Průvodce neklidným územím II: Příběhy moderní architektury (2018), Hravý průvodce Prahou (2019) či Cha cha chá, zasmál se Mordechaj (2020).

Eva Chupíková
Vystudovala filozofii a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Od roku 2000 se věnuje výtvarné tvorbě, od roku 2010 výhradně knižní ilustraci, autorským knihám a digitální grafice.

Ilona Polanski
Ilona Polanski (* 1986) Vystudovala SUPŠ – design herních předmětů a obor Ilustrace a grafika na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Je polovinou ilustrátorského dua Tomski&Polanski, které založili s kolegou Lukášem v roce 2013. Můžete na ně narazit na stránkách českých novin, časopisů nebo v knížkách současných autorů. Ilona je výtvarnice se zálibou v buclatých postavičkách, podlouhlých jezevčících a výrazné barevnosti. Působí také ve spolku Czech Illustrators mapujícím československou ilustrátorskou scénu.
MYOKARD
Narodila se na Vysočině, vystudovala obor Učitelství výtvarné výchovy pro ZUŠ na Pedagogické Fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích a v tuto chvíli žije v Praze. Vystřídala práci v reklamních agenturách, designérském studiu, na volné noze. Od roku 2011 kreslí svůj původně deníkový projekt „Myokard“, ve kterém zpracovává převážně ženská témata. Její zakázky tvoří většinou knižní obálky a ilustrace pro česká, slovenská a americká nakladatelství. Spolupracuje s designéry, urbanisty, hudebníky.

Patrik Antczak
Patrik Antczak je ilustrátor, grafik a kreativec. Jeho tvorba se vyznačuje humorem, nadsázkou a hravostí. Za jeho první knižní počin ALFABETU získal ocenění Zlatá stuha. ALFABETA je soubor pracovních listů, z nichž každý představuje jedno písmeno, které se dají vystřihovat a vybarvovat a díky kterým je učení abecedy zábava. Vytváří i editoriální ilustrace do magazínů, učebnic a pod jeho rukama vznikají vizuální styly pro festivaly nebo neziskové organizace (Rekonstrukce státu). Za knihu Left and Right, která vznikla ve spolupráci s newyorským nakladatelstvím, byl v roce 2019 nominován na cenu Czech Grand Design v kategorii ilustrátor roku. Jeho poslední kniha World Atlas of ghosts & friends byla vydána v pěti světových jazycích.

Marek Rubec
Marek Rubec studoval animovanou tvorbu na UTB ve Zlíně. Věnuje se hlavně tvorbě komiksů, ilustrací, ale i animovaných filmů. Své práce publikoval například v Labyrint revue, Art + Antiques, AARGH!u, sborníku Stripburger a dalších antologiích. Spolu s Pavlem Kosatíkem je autorem grafické novely „1942, Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha“. V roce 2017 zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší krátký komiks na festivalu FRAME v Praze. V roce 2018 vyhrál cenu Muriel o nejlepší český krátký komiks a v londýnském komiksovém nakladatelství Centrala vydal svůj autorský debut „Jarmil“. Svojí tvorbu prezentoval na mezinárodním komiksovém festivalu v Angoulême, Hamburgu, Kyjevě a dalších evropských komiksových festivalech. Jeho ilustrace se objevily v nejrůznějších periodicích a časopisech (Hospodářské noviny, Ekonom, Marianne...) a spolupracoval s různými českými knižními nakladatelstvími (Albatros,Labyrint, Mladá fronta).

David Dolenský
(*1993) Vyrůstal v Podkrkonoší, ale nyní žije v Praze. Proto rád a často utíká z města do přírody. Studuje v Ateliéru ilustrace a grafiky na Umprum. Absolvoval stáž v Birminghamu a na Berlínské Udk. Kromě kreslení a ilustrování se poslední dobou věnuje i tetování, brnkání na kytaru a vyrábění všeho možného.

Renáta Fučíková
Česká ilustrátorka knih pro děti a tvůrkyně autorských obrazových knih. Vytvořila i předlohy pro pět poštovních známek a dva dětské programy Národního divadla v Praze. Spolupracuje jak s českými nakladateli (Albatros, Práh, Brio, Knižní klub, ad.), tak i se zahraničními (Wissen Media Verlag - Německo, Rebo - Holandsko, Kyowon - Jižní Korea, ad).

Aneta Františka Holasová
Vystudovala restaurování knih a papíru a posléze na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ještě ilustraci a grafiku. Aneta Františka Holasová na knižním poli debutovala svou autorskou publikací Lumír včelaří a okamžitě si získala zájem malých i velkých čtenářů. V roce 2014 byla nominována na Zlatou stuhu jak za literární, tak i výtvarnou podobu knihy. Pro Albatros ilustrovala například Pidibabku z Brd Jiřího Kahouna nebo Kde domov můj: Příběh hymny.

Lukáš Urbánek
Animátor a ilustrátor Lukáš Urbánek vystudoval filmovou a televizní grafiku na VŠUP. Za komiks Adamův deník získal první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2007.

Marie Urbánková
Výtvarnice a ilustrátorka Marie Urbánková (*1995) absolvovala SUPŠ Žižkov a poté nastoupila na UMPRUM, kde momentálně studuje v Ateliéru filmové a televizní grafiky. Je jednou ze stálých ilustrátorek časopisu Raketa. Dlouhodobě se věnuje ilustracím dětských knížek (Tajemství za sněhovým knírkem, Trable s tátou, Jedéém! nebo Příběhostroj) a stala se autorkou výtvarné podoby nového animovaného seriálu Kosmix. Mimo knih se zabývá i animovaným filmem. V roce 2019 dokončila ve spolupráci s produkční společností Maur film snímek Betonová džungle.

Tereza Ščerbová
Tereza Ščerbová je absolventka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor ilustrace a grafika (ateliér J. Horvátha). Ve švýcarském Luzernu studovala pod vedením P. Thomeho. Ilustruje knihy, kreslí pro několik časopisů, věnuje se i volné tvorbě a autorským projektům. Její knižní ilustrace byly oceněny Zlatou stuhou (2015, 2017) a jsou na seznamu White Ravens (2016, 2018). Spolupracuje s několika nakladatelstvími.

Václav Šlajch
Komiksový autor a ilustrátor, narozen 1980. Člen tzv. nové vlny českého komiksu, zvané Generace 0, tedy skupiny autorů, kteří kolem roku 2000 v nastalém komiksovém vakuu upřeli svůj tvůrčí potenciál právě směrem ke komiksové tvorbě. Záliba v narativním umění ho dále vedla k vystudování ateliéru Ilustrace na Ústavu umění a designu v Plzni (Ak. mal. Vladivoj Kotyza, Prof. Boris Jirků), kde získal bakalářský titul za fantaskní surreálnou absurditu "815 tajemství fialové krabičky". Následné magisterské studium pak absolvoval diplomovou prací "Lvice v trní" (báje Jaroměřska a východních Čech, vedoucí práce Doc. Josef Mištera). Jedna z pověstí souboru "Lvice v Trní" byla otištěna v magazínu AARGH! a získala cenu Muriel za nejlepší krátký komiksový příběh roku 2010. Ilustruje knihy a časopisy (Magnus, Maxim, Nový prostor...). Pravidelně spolupracuje se sdružením Analphabet books, Seqeunce nebo Městskou knihovnou v Praze. Pro knihovnu ilustroval komiksovým způsobem knihu "Příběh Pražské bible" (graf. úprava Zdeněk Ziegler) nebo nakreslil velkoformátový poster "120 let v moři literatury". Od roku 2011 pak navázal spolupráci s režisérem Janem Svěrákem, se kterým jako výtvarník a ilustrátor do roku 2014 pracoval na dvou projektech: animovaném filmu pro Ceny paměti národa a celovečerním muzikálu "Tři bratři". Se Zdeňkem Svěrákem pak vytvořil stejnojmennou dětskou knihu. Pro společnost Transparency International ilustroval stolní hru "Mezi kmotry" (původní název hry "Prasopolis" se autorovi nepodařilo prosadit), která mapuje principy korupce v české politice za pomoci příměru rozdílných lidí ke zvířatům. Příklon k bajkovému vyprávění je pro Václava Šlajcha typický, použil ho například v komiksu Luboš Jednorožec (sbírka "Ještě jsme ve válce") nebo i pro své alter-ego: černobílého Jezevce pro undergroundový magazín XrX. Pro Šlajchovu tvorbu je dále příznačný specifický, lehce absurdní až surreálný humor a precizní kresba, která variuje od velmi pevné linky až po expresivní výraz. Jeho tvorba pravděpodobně nejvíce rezonuje s autory jako Jiří Grus nebo Karel Jerie. Od roku 2013 pedagogicky působí v ateliéru Mediální a didaktické ilustrace na Fakultě umění a designu, ZČU v Plzni. Mezi jeho studenty patří i známá jména současné nejmladší komiksové generace. Studenti, kteří byli již během studií ověnčeni cenami za vynikající práce. např. Lenka Šimečková, Ester Kuchyňková, Štěpánka Jislová, Lukáš Komárek nebo tvůrčí duo Staněk-Sedlák. Se studenty dali dohromady již několik ilustrativních a komiksových projektů. Např. výstavu obřího komiksového paravanu s názvem "Kapitoly vědeckotechnické revoluce" nebo knihu "Bahno, bída, Bohémové".

Jakub Plachý
Studuje v ateliéru Ilustrace a Grafiky na pražské VŠUP. Je autorem poučných autorských knih: Velká kniha čůrání, Hakenkreuz in Ordinary life, Jak žijí dnes a dalších. Věnuje se ilustraci, písmomalířstvý (Chyba & syn) a grafickému designu. Hraje na bicí. Je jeden z hybatelů galerie a knihkupectví Xao. Mezi jeho nejnovější publikace patří knížka pro malé čtenáře „Je Ráno“ a risem vytištěná kniha pro kofeinisty „Barista“.
Jan Chaloupek
Malíř, ilustrátor, grafik a sochař Jan Chaloupek se narodil v roce 1958 v Novém Městě na Moravě. Stal se představitelem českého současného malířství a imaginace v abstraktním pojetí ilustrace knih. Od roku 1977 studoval a později i chvíli působil na Pedagogické fakultě v Brně. Pozorností a poznatky ho obdařili zejména Vladimír Otáhal, Vladimír Drápal a další výtvarníci. Po absolvování studia působil v letech 1984 až 1985 na fakultě jako asistent. Získal doktorát z výtvarné výchovy a přestěhoval se na Šumavu. Zde vytvořil několik cyklů grafik a drobné skulptury ze dřeva. V roce 1990 skončil jako pedagog a věnoval se reklamní grafice a volné výtvarné tvorbě. Jan Chaloupek ve své tvorbě přemýšlí o základních otázkách a jejich zobrazení v různých materiálech. Nejde o klasickou malbu, ale o snahu napětí života transformovat do struktury výtvarné výpovědi. Je malířem přírody a pocitů. Svou tvorbu neustále posouvá, hledá cesty dalšího vyjádření. V posledních letech sahá k optimističtějším barvám, chce vyjádřit svoji bytostnější a intenzivnější příchylnost k přírodním krásám, které ho stále hlouběji nabíjejí. Věnuje se reklamní grafice, je autorem například pro Versace, Himi’s Jeans. Navrhoval také kampaň k některým preparátům, jako jsou Mucosolvan či Atrovent. Jeho díla jsou zastoupena v galeriích v České republice i v zahraničí, například v Chorvatsku, Německu, Francii. Jan Chaloupek působí i jako ilustrátor. Za ilustrace knihy Čínské pohádky autorky Lucie Olivové, získal v roce 2008 cenu v soutěži o Nejkrásnější knihu roku, kterou pořádalo Ministerstvo kultury a Památník národního písemnictví v Praze. V současné době žije a tvoří ve Vimperku.