Přeskočit na hlavní obsah

Šedík a Bubi

Malý kocourek Šedík je nejzvídavějším a nejsamostatnějším ze tří bratrů. S Bubi, ztracenou čepicí, objeví spoustu nových věcí a prokáže, že je pravý kamarád, když pomůže Bubi najít parťačku, i když se bojí, že tak sám o kamarádku přijde.

Velká hodnota knihy spočívá především v tom, že promyšleným způsobem pomáhá se čtením začínajícím čtenářům a těm, kteří mají se čtením problémy, včetně dyslektiků.

První, čeho si všimnete, je střídání odstínů písma, které opticky odděluje slabiky. Text je tvořen převážně ze slov, které neobsahují shluky souhlásek, protože ty jsou pro začínající čtenáře obtížné. Neubírá to však na celkové kvalitě, protože text zároveň zachovává jazykovou pestrost pomocí expresivních a onomatopoických výrazů a jednoduchých vtipných metafor. Díky tomu příběh krásně plyne a rozhodně nemáte pocit, že čtete čítanku.

Kromě speciálního fontu Dyslexie pomáhá se čtením a pochopením textu také členění do krátkých celků (příběhově uzavřené epizody) a střídání klasického textu s komiksovými stripy a bublinami.

Knihu si děti oblíbí ještě před tím, než se z nich začnou stávat čtenáři a snadno s ní pak překonají někdy těžké čtenářské začátky.

Skladem > 10 ks

Katalogové číslo: 302

Běžně 278,00  249,00  vč. DPH
 ks

Autor

Ilustrace

ISBN

978-80-7549-597-6

EAN

9788075495976

Nakladatelství

Pikola

Vazba

pevná

Počet stran

96

Formát

21,5 × 24,5 cm

Rok vydání

2018

Umístění produktu

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...